До Всесвітнього Дня водно-болотних угідь
«Водно-болотні угіддя на користь людям і природі» - під таким девізом цьогоріч відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.
Щороку 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.
У цей день у м. Рамсар (Іран) 51 рік тому було підписано міжнародну угоду – Конвенцію з водно-болотних угідь міжнародного значення. За даними Секретаріату Рамсарської конвенції водно-болотні угіддя – найцінніша екосистема, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб і ведення сільського господарства, риболовлі і аквакультури.
Україна також є однією зі сторін Рамсарської конвенції. На сьогодні мережа водно-болотних угідь міжнародного значення у нашій країні вже нараховує 50 територій, захист та відновлення яких є запорукою збереження біорізноманіття: близько 40 % усіх відомих людству видів рослин та тварин оселяються саме у водно-болотних угіддях.
Болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми – життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля. Відновлення та збереження водно-болотних угідь є одним із важливих заходів для захисту прісних вод, пом’якшення наслідків змін клімату і адаптації до них.
За даними Секретаріату Рамсарської конвенції, водно-болотні угіддя, найцінніша екосистема, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб і ведення сільського господарства, риболовлі і аквакультури. Для майбутнього планети ми маємо усвідомити важливість припинення руйнування і почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та ощадливо її використовувати.
В Україні на сьогодні є 37 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею біля 770,545 тис. га.
В Житомирській області розташоване водно-болотне угіддя міжнародного значення «Поліські болота», яке включає в себе дві різні ділянки: ділянку верхових і перехідних боліт «Міроші» та ділянку перехідних-низинних боліт в заплавах малих річок Болотниці і її притоки Жолобниці, що розташовані в с.Селезівка, Овруцького району Житомирської області.
Угіддя знаходиться у межах природоохоронної території і тому тут здійснюються лише наукові дослідження, природоохоронні заходи, включаючи протипожежні заходи і санітарні рубки.
Фото з wikipedia річка Жолобниця у Поліському заповіднику
Фото Поліському заповіднику
Щороку до інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь Секретаріат Рамсарської конвенції готує низку освітніх матеріалів. З інформаційними матеріали в українському перекладі можна ознайомитися за посиланням
https://drive.google.com/drive/folders/15UQO8fD2MhxtrLcdP2AudF7cHAS29uJt?usp=sharung